Середа, 24.04.2024, 11:46

Вітаю Вас Гість | RSS
Юний радіоаматор
ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії каталога
Своїми руками [17]

Головна » Статті » Электронные самоделки » Своїми руками

Саморобний генератор ЗЧ
Він складається із задаючого RС -генератора, в якому працюють транзистори Т1 і Т2, підсилювача генерованих коливань на транзисторі Т3, аттенюатора - дільника вихідної напруги і індикатора вихідної напруги. Задаючий генератор являється двохкаскадним підсилювачем, який охоплений колами позитивного і негативного зворотних зв'язків. Коло позитивного зворотного зв'язку, завдяки якому генератор збуджується, утворюють послідовна ланка, яка складається з конденсатора С1 і резисторів R1 R2 і паралельна ланка, що складається з конденсатора С2 і резисторів R3 і R4. Ці RС -ланки утворюють дільник, через який на базу транзистора Т1 подається напруга позитивного зворотного зв'язку, що знімається з резистора навантаження R10 транзистора Т2. Частота коливань генератора змінюється з одночасною зміною опорів частин змінних резисторів R2 і R3, що вводяться.
       
Коло негативного зворотного зв'язку, що покращує форму коливань генератора, утворює резистор R8. Через нього напруга генератора, що знімається з резистора R10, подається в коло емітера транзистора Т1.
Коливання звукової частоти генератора підсилюються транзистором Т3 і далі поступають на аттенюатор, який складається з резисторів R15 — R17. Амплітуду вихідної напруги регулюють змінним резистором R13, котрий являється навантаженням підсилювача; контроль за цією напругою здійснюють за допомогою вольтметра, роль якого виконує міліамперметр ИП1 з додатковим резистором R14, які включені в діагональ двонапівперіодного випрямленого моста на діодах Д1 — Д4. Підбором резистора R14 встановлюють відхилення стрілки вольтметра на всю шкалу, відповідну напрузі 3В. Якщо вихідну напругу знімати із затисків 0 — 1, вона дорівнюватиме показникам вольтметра, що ділиться на 100. Вихідна напруга на затисках 0 — 2 відповідатиме показникам вольтметра, що ділиться на 10, а на затисках 0 — 3 — повному показнику вольтметра. Якщо, наприклад, вольтметр показує 3 В, а напруга знімається із затисків 0 — 2, то воно відповідає напрузі 0,3 В.
До остаточної зборки потрібно ретельно перевірити монтаж генератора і звірити його з принциповою схемою. Якщо включити живлення, а до вихідних затисків підключити головні телефони, то при обертанні ручки резисторів i R2 і R3 ти почуєш  в них звук,  який плавно  змінюється  від низького  до високого тону. Якщо коливання в генераторі не виникають або форма генерованих коливань, спостережуваних на осцилографі, відмінна від синусоїди, слід підібрати опір резистора R8.
Для градуювання шкали приладу буде потрібний частотомір або осцилограф і генератор типу ЗГ- 10 або ЗГ- 11.
Категорія: Своїми руками | Додав: radioamator (30.08.2010)
Переглядів: 4228 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz