П`ятниця, 19.04.2024, 16:39

Вітаю Вас Гість | RSS
Юний радіоаматор
ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії каталога
Своїми руками [17]

Головна » Статті » Электронные самоделки » Своїми руками

Найпростіший генератор сигналів
Принципова схема і одна з можливих конструкцій такого приладу зображені на малюнку. Це так званий  мультивібратор,  що є  різновидом генераторів   електричних   коливань. Він генерує коливання не лише якоїсь однієї, основної частоти, але і безліч гармонік, аж до частот короткохвильового діапазону.
Генератор двохтранзисторний. Напруга сигналу знімається з резистора R4, що є навантаженням транзистора T2 і через розділовий конденсатор С3 подається на вхід підсилювача, що перевіряється, або приймача. Якщо підсилювач або приймач справні, в голівці гучномовця чутний неспотворений звук середньої тональності, відповідний частоті коливань генератора.
Основна частота сигналу близько 1 кГц, амплітуда вихідного сигналу близько 0,5 В. Для живлення приладу використовується один елемент 332. Струм, який споживається генератором, не перевищує 0,5 мА. Це означає, що елемент може живити прилад практично більше року, тобто до повного саморазряду.
Транзистори Т1 і Т2 - будь-які малопотужні низькочастотні, з будь-яким коефіцієнтом передачі. Важливо лише, щоб вони були справними. Правильно зібраний прилад починає працювати відразу після включення живлення і ніякої наладки не вимагає. Перевірити роботу генератора можна, підключивши до його виходу високоомні телефони, - в телефонах буде чутний звук середньої тональності. Частоту основних коливань генератора можна змінити використанням в ньому конденсаторів C1 і С2 інших ємностей. Із збільшенням ємностей цих конденсаторів частота коливань зменшується, а із зменшенням - збільшується.
Плюсовий провідник виходу доцільно забезпечити затискачем типу "крокодил", а другий провідник, що йде від конденсатора С3, зробити у вигляді щупа. А щоб попередити "просочування" сигналу в кола приймача, що перевіряється, або підсилювача, минувши вихідне коло генератора, прилад слід укласти в екран (на схемі показаний штриховими лініями) і з'єднати його з плюсовим провідником. Роль такого екрану може виконувати бляшана коробка або алюмінієва фольга.
Категорія: Своїми руками | Додав: radioamator (16.04.2010)
Переглядів: 3337 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz