Субота, 20.04.2024, 11:29

Вітаю Вас Гість | RSS
Юний радіоаматор
ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії каталога
Своїми руками [17]

Головна » Статті » Электронные самоделки » Своїми руками

Генератор низької частоти
Для проведення таких робіт бажано користуватися генератором з діапазоном частот 10 Гц.. 100 кГц, амплітудою вихідного сигналу до 1В. Важливо також, щоб вона не змінювалася при зміні частоти генератора. І, звичайно, коефіцієнт гармонік генератора має бути можливо малим (0,1..0,2 %). Щоб виконати подібні вимоги, генератор можна побудувати на базі підсилювача з частотно-залежним колом позитивного зворотного зв'язку. Зазвичай використовують так званий міст Вина або подвійний Т-міст. Малі нелінійні спотворення вдається отримати при підборі елементів моста з великою точністю. Правда, це відноситься до генератора з фіксованою частотою. Для перелаштовуваного ж генератора виникають додаткові складнощі із-за необхідності підбирати здвоєний змінний резистор з узгодженою (з точністю не гірше 1%)   зміною опору кожного резистора.
Проте існують генератори, в яких в частотозадаючих колах стоять фазообертачі. Вони дозволяють отримати малі нелінійні спотворення без спеціального підбору елементів.
У простому випадку фазообертач складається з послідовно сполученого резистора і конденсатора. Якщо до нього підвести два сигнали (U1 і U2) однакової напруги, але зрушеного по фазі на 180°, то вихідна  напруга (Uвыx) дорівнюватиме одному з тих, що підводяться, але зрушено по фазі на певний кут - залежно від співвідношення номіналів деталей кола і частоти сигналів, що підводяться.
Таким чином, наш генератор повинен містити два фазообертачі і інвертуючий підсилювач з коефіцієнтом посилення більше одиниці, щоб компенсувати втрати сигналу у фазообертачах.
Категорія: Своїми руками | Додав: radioamator (17.09.2010)
Переглядів: 3185 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz