Неділя, 28.04.2024, 11:38

Вітаю Вас Гість | RSS
Юний радіоаматор
ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії каталога
Радио электро [23]
Схема телевизора бесплатно [9]
Электронные самоделки [17]
Антенны [2]

Головна » Статті » Радио электро

РАДІОПРИЙОМ
Радіохвилі не можуть бути виявлені жодним органом нашого чуття. Але якщо на шляху радіохвиль зустрічається провідник, вони віддають йому частину своєї енергії.  На цьому явищі і заснований прийом радіопередач. «Уловлювання» енергії радіохвиль при роботі твого першого приймача здійснювалося антеною. Віддаючи антені частину електромагнітної енергії, радіохвилі індукували в  ній модульовані коливання високої частоти.
   У приймачі відбуваються процеси, зворотні тим, які відбуваються в студії і на передавачі радіостанції. Якщо там звук послідовно перетворюють спочатку в електричні коливання звукової частоти, а потім в модульовані коливання високої частоти, то при радіоприйомі вирішується зворотне завдання: високочастотні модульовані коливання, збуджені в антені, приймач перетворить в електричні коливання звукової частоти, а потім в звук. У твоєму першому приймачі модульовані коливання високої частоти перетворювалися в коливання звукової частоти детектором, а низькочастотні коливання в звук — головними  телефонами.
Але ж антену приймача пронизують радіохвилі безлічі радіостанцій збуджуючи в ній модульовані коливання самих різних частот. І якщо всі ці радіосигнали перетворити на звуки, то ми почули б сотні голосів людей, що розмовляють на різних мовах. Навряд чи такий радіоприйом нас влаштував би. Нам, зрозуміло, цікаво послухати передачі різних станцій але лише не все одночасно, а кожну окремо. А для цього з коливань всіх частот, що збуджуються в антені, треба виділити коливання з частотою лише тієї радіостанції, передачі якої ми хочемо слухати. Це завдання виконує коливальний контур — обов'язкова частина будь-якого радіоприймача. Саме завдяки коливальному контуру ти налаштовував свій приймач на сигнали радіостанцій різної довжини хвиль.
  У чому суть дії цієї невід'ємної частини радіоприймального пристрою?
Категорія: Радио электро | Додав: radioamator (22.05.2009)
Переглядів: 1444 | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz