Четвер, 02.05.2024, 19:42

Вітаю Вас Гість | RSS
Юний радіоаматор
ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії каталога
Радио электро [23]
Схема телевизора бесплатно [9]
Электронные самоделки [17]
Антенны [2]

Головна » Статті » Радио электро

ПЕРШЕ ЗНАЙОМСТВО З РАДІОПРИЙМАЧЕМ
Само  слово  «радіо»  походить  від  латинського   radiare — випромінювати,   що означає випускати промені.  Воно має спільний корінь з латинським словом radius —промінь.
 Якщо ти з точки або кола проведеш прямі лінії, що розходяться на всі боки — промені,   то  вийде малюнок   Сонця  приблизно   в  тому вигляді, як його часто змальовують малята. Адже насправді так воно і  є: Сонце  випускає  на всі боки  промені-радіуси. Радіомовна станція подібно до  Сонця  випромінює радіохвилі  на всі боки  по радіусах. Лише радіостанції спеціального призначення випромінюють радіохвилі в якомусь одному направленні.
    Як би ти прийшов на територію радіомовної станції, то перш за все побачив би вертикальну ажурну металеву щоглу або дроти, підняті високо над землею. Це — антена. Поруч — будівля, де знаходиться передавач радіостанції.
    Передавачем являється складний пристрій, що виробляє електричні коливання високої частоти, які антена перетворить в енергію радіохвиль.
    До передавача від радіостудії, яка може знаходитися далеко від передавача, йде підземний кабель — добре ізольовані дроти в міцній оболонці. У студії встановлений мікрофон. Не лише розмова і звуки музики, але і шепіт мікрофон миттєво перетворює на електричні коливання звукової частоти, які по кабелю поступають до передавача, щоб «упровадитися» в його високочастотні коливання. Скільком ще перетворенням піддається цей змінний струм, перш ніж приймач перетворить його знову в звуки!
    Знайомство з радіотехнікою радіоаматор зазвичай починає із складання найпростішого приймача — детекторного. Раджу і тобі не порушувати цю традицію радіоаматорства.
Але детекторний приймач, як, втім, і багато простих транзисторних і лампових приймачів, які будуть наступним етапом твоєї творчості, задовільно не працюватиме без хорошої антени і заземлення. З них тому тобі і доведеться почати свої перші практичні кроки в радіотехніці.
Категорія: Радио электро | Додав: radioamator (11.01.2009)
Переглядів: 1397 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz