Четвер, 02.05.2024, 21:45

Вітаю Вас Гість | RSS
Юний радіоаматор
ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії каталога
Радио электро [23]
Схема телевизора бесплатно [9]
Электронные самоделки [17]
Антенны [2]

Головна » Статті » Радио электро

ГАЗЕТА БЕЗ ПАПЕРУ І БЕЗ ВІДСТАНІ
   В 1918 в м. Нижній Новгород було створено радіолабораторію.
Це по суті був перший радіотехнічний університет, що зіграв велику роль в розвитку радіофікації і радіомовлення.
   Нижегородською радіолабораторією керував найбільший російський винахідник в області радіо, творець перших потужних радіомовних станцій Михайло Олександрович Бонч-Бруєвич. Під його керівництвом тут було налагоджено виробництво радіоламп, а осінню 1920 р. закінчена споруда першої радіотелефонної станції, що передавала по радіо живу людську мову на великі відстані.
   Пізніше почали встановлювати радіоприймачі всім громадянам і організаціям. Почався випуск радіоприймачів, літератури по радіотехніці, радіодеталей. Так зародилося і почало розвиватися радіомовлення, а разом з ним і радіоаматорство.
  Зараз наша країна густо покрита мережею радіомовних станцій. Радіоприймач або радіоточка стали предметами першої необхідності нашого побуту. Радіо стало незамінним, а у ряді випадків єдиним засобом зв'язку. Засобами радіозв'язку оснащені всі види повітряних, морських і річкових кораблів, наукові експедиції. Вдень і вночі, в будні і свято, в будь-яку погоду підтримується радіозв'язок між містами нашої ї країни.
   Радіомовлення і радіозв'язок — великі, але не єдині області сучасної радіотехніки. Радіотехніка сьогодні — це телебачення і радіолокація, радіонавігація, радіоастрономія і телемеханіка, звукозапис і багато інших галузей науки і техніки.
   Радіотехнічні прилади застосовуються для лікування важких захворювань і спостереження за діяльністю органів людини, для боротьби з шкідливими бактеріями і стерилізації харчових продуктів, для плавки і обробки високоякісних сортів сталі, в машино- і верстатобудуванні, геології і метеорології.
    Радіотехніка і її супутниця електроніка дали можливість автоматизувати багато виробничих процесів, управляти механізмами на відстані, робити якнайточніші виміри, проникати всередину атома, вести складні математичні розрахунки з швидкістю думки.
Ти, юний друг, сучасник штурму Космосу. Радіотехнічна і електронна апаратура, що встановлюється на штучних супутниках Землі, автоматичних міжпланетних станціях, космічних кораблях, дозволила вивчати верхні шари атмосфери, космічні випромінювання, земний магнетизм, побачити невидиму із Землі сторону Місяця, пейзаж загадкової Венери, стежити за достатком здоров'я відважних космонавтів, бачити їх роботу в космосі і багато що інше.
    Такий далеко не повний перелік прикладів застосування сучасної радіотехніки. З деякими з них я і маю намір познайомити тебе в наступних бесідах. Почну ж з найбільш широкої області радіотехніки — техніка радіомовлення.

Категорія: Радио электро | Додав: radioamator (10.01.2009)
Переглядів: 1282 | Рейтинг: 5.0/4 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz